Lumpíkovo putování napříč družinkami ČR

Projekt vymyslela a uvedla v život vychovatelka z ostravské družiny Silvie Palkovská. Na sociální síti umístila výzvu, zda by se některá škola nechtěla do putování plyšového medvídka –maskota jejich družiny, zapojit. Přihlásilo se na 50 zájemců z celé České republiky. Cestu Lumpík zahájil v Chebu a pokračoval po předem naplánované trase. Všude se zdržel 1- 2 dny, zažil s dětmi něco nového a vydal se dál za dobrodružstvím. Před hlavními prázdninami se musí vrátit zase zpět do Ostravy. Cestuje v krabici, ve které má všechnu výbavu, oblečení na cestu a také cestovní pasy s razítky škol a družin, které navštívil. Cestuje poštou nebo osobním předáním. Nyní je již Lumpík zapsán v Agentuře Dobrý den a snaží se o zapsání do České knihy rekordů.

Naše školní družina byla jako 41., kterou Lumpík navštívil.  Jeho cestu jsme sledovali s dětmi na mapě od 31. ledna, kdy vyrazil z Chebu.

K nám přijel ve čtvrtek 23. května v půl druhé odpoledne z Valtic. Radost všech dětí byla obrovská. Nejdříve jsme se s ním v družině přivítali a nahlédli do cestovní krabice, ve které vozí vše potřebné na cestu. Byly v ní i deníky plné příběhů z cest a pas s razítky. Děti před příjezdem nosily do družiny plyšové kamarády pro Lumpíka. Toho největšího mu přinesl ukázat Maxim. A ještě než jsme odešli všichni společně do tělocvičny, uspořádaly děti plyšovým kamarádům oslavu na seznámenou. Nechyběl ani náš družinový maskot, ježek Ťupík. V tělocvičně mu děti ukázaly naše nejoblíbenější hry. Než Lumpíka děti uložily k spánku, ukázaly mu naši družinu, kluci se pochlubili stavbami z lega a děvčata si s ním zahrála stolní hry.

Pátek 24. 5. byl pro Lumpíka velmi náročný. Vstával v sedm hodin, kdy přišly první děti do družiny. Děvčata mu připravila snídani a ukázala chodbu u školní družiny. S prvním zvoněním navštívil třídu 2. A v hodině českého jazyka. S třeťáky šel fandit našim sportovcům při závěrečné štafetě sportovního trojutkání škol a pak dohlížel na písemnou práci z prvouky. Společně s další třídou třeťáků sledoval slavností vyhlášení nejlepších sportovců. Byli to naši kluci a holky a Lumpík se s nimi rád vyfotil. Poslední vyučovací hodinu strávil s žáky 2. B a pak šup za dětmi do družiny, kde na něj čekalo překvapení. Dostal svůj kroj, do kterého jej děvčata hned oblekla. Moc mu to slušelo a mohl se společně s dětmi vydat na vycházku po Bojanovicích. První cesta vedla ke Slovácké chalupě, kde mu Markéta a Natálie zazpívaly písničku. A pak jsme pokračovali k obecnímu úřadu. Chtěli jsme Lumpíkovi ukázat i farní hřiště, ale to bylo bohužel zavřené. Na zpáteční cestě do školy jsme se zastavili na hřišti u stolárny, kde jsme si to pořádně užili. Než jsme se rozloučili a popřáli Lumpíkovi šťastnou cestu, ukázali jsme mu i naši zahrádku a také „kávu“, o kterou se stará Martin. Lumpík opouštěl naši školu, družinu a Bojanovice spokojený, plný dojmů a se spoustou nových kamarádů. Šťastnou cestu, Lumpíku.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

PS: Víkend pak strávil u paní vychovatelky v Rohatci. Ještě než se uložil k spánku, odjel s ní a její rodinou do Uherského Hradiště na divadelní představení Slováckého divadla, které se odehrává ve třídě školy. V sobotu, jak paní vychovatelka slíbila, byla na programu koupel a relaxace na sluníčku. A v neděli pak výlet do Slavkova a předání Lumpíka paní vychovatelce z Vyškova.

« Úno