Listopad v 2. oddělení ŠD

Čas nám rychle utíká a už se nám pomalu blíží Vánoce. Listopad nám moc pěkného počasí nedopřál, ale i tak jsme si pobyt na čerstvém vzduchu užili. Na školní zahradě a hřišti si děti zaběhaly, zahrály na schovávanou. Krásné odpoledne jsme také strávily na školkovém hřišti, na kterém se děti proběhly, pohrály a zavzpomínaly na dny ve školce.

Na začátku měsíce jsme společně dokončili družinový  strom. Místo listů na stromě se zelenaly barevné knoflíky. Družinový strom zdobí chodbu naší školy.

Určitě všechny děti se už těší na Vánoce, hlavně na to, co bude pod stromečkem. My jsme už začali vyrábět dárky pro nejbližší v rodině. Z lité keramické hlíny si každý odlil hrnek, ten se  musí vypálit v peci, namalovat glazurou a zase vypálit v peci. Dále jsme se pustili do výroby adventních věnců, které určitě udělají radost maminkám.

Také jsme nezapomněli sportovat. V tělocvičně si děti zaběhaly, zdolávaly opičí dráhu, nacvičovaly hod míčem a zahrály si vybíjenou. Ve volných chvílích si malovaly nebo plnily dané úkoly. Na koberci stavěly ze stavebnic, z lega.

Vladimíra Pavková

Září 2020