Listopad v 1.oddělení ŠD

V měsíci listopadu nás čekalo další putování s názvem „Pod kopyty stád“. Na této výpravě jsme se seznámili s kopytníky – zebrou, velbloudem, zubrem, mustangem a antilopou. Naučili jsme se je poznávat, víme, čím se živí a kdo jsou jejich nepřátelé. Četli jsme si o nich zajímavosti z knížky, kterou přinesla Michalka. Zkoušeli jsme chodit jako velbloud, být rychlý jako mustang. Vyrobili jsme zebry, které spolu závodí v národním parku Serengeti. Naučili jsme se písničku a říkanku o velbloudovi. Zahráli jsme si různé hry. Soutěžili jsme ve vědomostech o kopytnících. Při všech činnostech jsme zažili hodně legrace.

Velkou radost udělala dětem výroba šneků z kaštanů. Některé děti si vyrobily celé rodiny. I v družině máme jednu šnečí rodinku.

Pomalu jsme se začali připravovat na návštěvu Mikuláše. Sice byl teprve listopad, ale bylo třeba připravit čertíky ještě před příchodem svaté družiny. Snad nám za ně Mikuláš přinese nějakou nadílku.

I tento měsíc k nám přišla návštěva z Ekocentra z Hodonína. Poznávali jsme různá zvířata, povídali si o tom, kde je můžeme vidět, jak se o ně můžeme starat. Některá zvířátka jsme si mohli užít i naživo. Při jedné ze schůzek jsme si vyrobili malé želvičky. Děvčata jim pak namalovala pláže, moře. Místo, kde bychom je ve volné přírodě mohli vidět. Navštívila nás v družině paní učitelka Buchtová, která nás naučila nové deskové hry a také práci s robotickou myší. Pokud bylo hezké počasí, vyrazili jsme na školní zahradu. Cvičili jsme hry a sportovali v tělocvičně, v družině jsme stavěli ze stavebnic, Michalka nám zahrála na flétnu, sledovali jsme příběhy z „Chaloupky na vršku“. Navštívili jsme i vedlejší oddělení ŠD, kde pro nás měly děti překvapení.

Překvapení pro nás měl i Tomášek, přinesl nám do družiny cukrovou vatu, kterou dostal od babičky. To byla dobrota. Moc děkujeme jemu i babičce.

Marta Jašková