Leden v 2. oddělení ŠD

Po vánočních prázdninách jsme se zase všichni sešli ve školní družině. Děti byly plné zážitků, které chtěly sdělit svým spolužákům a paní vychovatelce. Přinesly ukázat své dárky, které našly pod stromečkem.

Nový rok jsme zahájili různými výtvarný i technikami. Barevně děti ztvárnily zimní krajinu, která se vyjímá na našich nástěnkách před školní družinou. Naši třídu nám také zdobí barevní sněhuláci, kteří nás pozorují z okenních parapetů.

Zimní čas jsme si pěkně užili na školní zahradě, kde si děti zařádily na sněhu. Zahradu nám zdobí sněhuláci a také iglú, ve kterém si děti zahrály na restauraci. Vyrobily si kotlík, ze šišek si umíchaly polévku a nakonec všichni museli ochutnat jejich pokrm.

V odpoledních hodinách děti odpočívaly  na koberci při četbě pohádek a zimních příběhů. Přečetli jsme si také zajímavosti o Arktidě, Antarktidě a Grónsku. Kamarádi ze 3. třídy nám zazpívali píseň o Grónsku a vyprávěli jsme si o této zemi, krajině, zvířatech a lidech obývajících tuto část světa.

Společně jsme si vyrobili Grónskou osadu, ve které nechybělo iglú, tučňáci a také Eskymáci.

Volné chvilky nám zpříjemnili kamarádi, kteří si pro nás připravili zajímavé scénky, nacvičili divadlo a také zazpívali písně našich a zahraničních zpěváků.

V tělocvičně jsme si zaběhali, zahráli míčové a soutěživé hry, protáhli se na průlezkách a na opičí dráze.

Vladimíra Pavková

« Úno