Leden v 2. oddělení ŠD

Nastal nový rok a opět jsme se sešli po vánočních svátcích ve školní družině. Plny dojmů a zážitků z vánočních svátků si chtěly děti povídat a pochlubit, jaké překvapení měly pod stromečkem. Ve školní družině se také těšily na nové hračky, hry a malování.

Rozdali jsme si dopisy v rámci bloku Pošta, které jsme nestíhali před Vánocemi. Vzpomněli jsme také svátek Tří králů, které si děti namalovaly.

Dále jsme pokračovali v celoroční hře RESTAURACE a OBCHOD. Společně jsme si vyprávěli o základních prodejnách v Dolních Bojanovicích – jak se máme chovat v prodejně, jak nakupovat, v které prodejně co koupíme… Během vycházky jsme navštívili prodejnu potravin Coop. Děti přinesly do družiny různé obaly od zboží a hrály si na obchod.

Čekalo nás také téma správné chování a stolování v restauraci. Skupinky dětí si sestavily jídelníček i s obsluhou, upekli jsme si pizzu a už jenom „dobrou chuť“. Vyrobili jsme si své hrníčky, které nám budou sloužit jako dekorace.

Adam Viktorin si pro nás připravil „Hokus, pokus“. Všichni se těšili, jaké překvapení přijde. Úžasné!

Zimní krajinu si děti připomněly obrázkem ve dvojicích. Navzájem si obkreslili ruce, vymalovali a natiskli vločky. Pokud nám počasí dovolilo, šli jsme se proběhnout na školní hřiště. Pozorovali jsme ptáčky, povídali si o nich a nakonec si je vymodelovali z keramické hlíny.

Na řadu také přišla tělocvična, ve které děti rády sportují. Hrály vybíjenou, kopanou, zdolávaly překážkovou dráhu… Spolu s 1. oddělením družiny procházely stanoviště, které jsme s paní vychovatelkou připravily.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

« Úno