Leden v 2. oddělení ŠD

Měsíc leden byl ve znamení příchodu Tří králů, které jsme v naší obci uvítali i s průvodem. Děti se tak mohly zblízka podívat na lamu či velblouda a také si tato krásná zvířata pohladit. Byl to pro ně velký zážitek. Tříkrálový průvod jsme doprovodili až k obecnímu úřadu, kde ho uvítala starostka obce. Při zpáteční cestě do školy jsme si zadováděli na sněhu. Příchod králů jsme zahájili také ve školní družině – z černého papíru jsme vystřihli stínové postavy Tří králů a nalepili je na modrou oblohu.

Celý měsíc jsme se věnovali zimě, na kterou jsme se moc těšili. Pokud nám počasí dovolilo a byl sníh, stavěli jsme sněhuláky, dováděli na sněhu, chodili na procházky. Ve školní družině jsme vyráběli sněhuláky, ale nejvíce práce nám dal sněhulák z vlny. Nejdříve jsme si namotali bambule, slepili tři koule a ozdobili. Sněhuláky vyráběli jen ti, kteří měli velkou trpělivost. Ostatní děti tvořily jiné sněhuláky.

K zimním sportům patří např. brusle, sáně, boby – ty jsme si vyrobili z tvrdého kartonu.

Nezapomněli jsme ani na odpočinek a hraní na koberci, kde nám přibyly nové kostky z molitanu. Povídali jsme si v kruhu, zahráli hry – bingo, řešili jsme tajenky, pohádkové kvízy a plnili úkoly celoroční hry Safari.

V tělocvičně jsme hráli míčové hry, soutěžili, závodili. Kluci hráli florbal a kopanou, holky se protahovaly na žíněnkách, na laně nebo hrály vybíjenou.

                                                                                                                                                                                                    Vladimíra Pavková

 

Kalendář
Leden 2020
Po Út St Čt So Ne
« Pro   Úno »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP