Leden v 1. oddělení ŠD

Po vánočních prázdninách jsme se opět všichni sešli v družině. Byla to velká radost, protože hodně z nás bylo před Vánocemi nemocných. To bylo povídání, co kdo dostal pod stromeček, co zažil. Některé dárky přinesly děti kamarádům ukázat. Už se z toho u nás stala tradice. Každý den někdo přinese hračku, hru nebo nějakou zajímavost, třeba budku pro ptáky, kterou vyrobil s tatínkem.  Mysleli jsme i na ptáčky v zimě a vyrobili jim krmítko. Dalo nám dost práce. Učili jsme se používat kladívko a chvílemi to v družině vypadalo jako v kovárně. Při míchání směsi pro opeřence zase bylo všude všechno od loje. Ale krmítka se nám povedla a doufám, že si k nim ptáčci najdou cestu. Některá jsme pověsili i na školní zahradu a jak počasí dovolí, půjdeme je zkontrolovat. Při pobytu venku děti dováděly na lanové dráze a někteří využili ke hrám i to málo sněhu, které zůstalo na hřišti. Kluci si nejraději hrají s větvemi a staví z nich různé stavby. Tentokrát jim pomáhala i děvčata.

V prosinci jsme se v družině zaměřili na „Hokusy- pokusy“ se svíčkami, mandarinkou, ledem, solí a barvami. Děti pokusy moc bavily a podle některých z nich, je doma zkusily i s rodiči. Určitě se k této činnosti ještě vrátíme. Jen škoda, že venku nemrzne a není sníh, protože naše pokusy sníh a mráz potřebují. A k tomu nám u některých pomohl „mražák“ v kabinetě paní vychovatelky.

Legraci zažíváme také v tělocvičně. Kluci předvádějí své dovednosti s autíčky na ovládání, ve florbale, kopané. Děvčata nejvíce baví cvičení na lanech a příprava různých „sestav“, které nám pak předcvičují. Čas v družině využívají děti ke společným hrám. Své vystoupení nám ve hře na flétnu předvedla Klárka. Hrála moc hezky a děti ji odměnily potleskem. A samozřejmě nechyběly naše zimní „čajové dýchánky“, které mají děti rády a těší se na ně.  Vždy některá z děvčat připraví hrníčky a vše potřebné, třeba čaj do konvice, cukr. Vyprávíme si, jak se chovat u stolu a jak ne. Ale nejen o tom, děti probírají různá témata a je radost je poslouchat. Čaje máme ještě dost, tak doufám, že společných chvilek ještě zažijeme hodně.

Marta Jašková