Květen v 2. oddělení ŠD

Měsíc květen patří květům, zvířátkám a přírodě celkově, a tak jsme pokračovali  další pohádkou „Povídání o Ferdovi mravencovi“, ke kterému patří jeho kamarádka Beruška. Přečetli jsme některé povídky, vyprávěli si o mravencích, slunéčku sedmitečném a jiných broucích. Z roliček si děti vyrobily postavičky Ferdy mravence a Berušky. Tyto postavičky nám zdobí chodbu před jídelnou naší školy. Plnili jsme také další úkoly, které patří k této pohádce.

Poslední dubnový den patřil čarodějnicím. Týden plný her, soutěžení a vyrábění jsme si prožili v květnu. Povídali jsme si zajímavosti o historii, současné podobě zvyku pálení čarodějnic, které se staly naším tématem k jejich tvoření. Za splnění úkolů si děti nalepily malé čarodějnice do tabulky. Všichni se snažili, a proto dostali sladkou odměnu.

Protože měsíc květen byl letos chladný a deštivý, většinu času jsme strávili ve školní družině, v tělocvičně a také děti fandily při MS v ledním hokeji. Jako správní fandové si vyrobili vlajky a také jim paní vychovatelka nalepila obličejové nálepky našich vlajek. Pokud aspoň trošičku sluníčko vykouklo, využili jsme času a vyběhli jsme na hřiště a školní zahradu.

Chladné a deštivé odpoledne strávené ve školní družině jsme si všichni příjemně vylepšili zdravou ochutnávkou mléčných výrobků. Děti ochutnaly různé druhy sýrů, ale také neochucené mléčné nápoje, které jim moc nechutnaly. Na obličejích to bylo znát! V pozdějším věku se budou určitě na tyto výrobky usmívat.

Odpolední program nám také zpestřila návštěva kouzelníka s krásným programem, který měl úžasný ohlas. Naši žáci ze třetích tříd si nachystali také program pro spolužáky, a to trochu v jiném žánru. Bylo to vystoupení taneční, které si sami připravili.

Vladimíra Pavková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP