Květen v 2. oddělení ŠD

Měsíc květen se přihlásil Dnem matek. Děti ze školní družiny chtěly také udělat velkou radost svým nejmilejším maminkám. Pro maminky vyrobily neobyčejný dárek, z kterého měli velkou radost.

Čtvrteční odpoledne se naše školní zahrada proměnila v „Čarodějnické rejdění“. Děti ze školní družiny plnily zajímavé a veselé disciplíny. Za splněný úkol každý získal razítko do svého „Čarodějnického průkazu“.

Květen patří květům, květinám a přicházejícímu létu. V kruhu jsme si nejdříve vyprávěli o květinách, hmyzu a bylinkách, které rostou v lese a na louce. Na zahradě si děti nasbíraly různé druhy trav, které si pak vyhledávaly v atlase rostlin. Pak jsme je vylisovaly a nalepily do našeho atlasu.

Plnili jsme také „beruškové“ úkoly – nejdříve jsme si vyprávěli o berušce neboli slunéčku sedmitečném, přečetli příběh z knihy Ferda mravenec, vybarvili obrázek berušky podle čísel a potom jsme z barevných proužků papíru poskládali berušku. Na závěr beruškohraní si děti zahrály turnaj „Berušky“.

Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme každý den na školní hřiště a zahradu. Na zahradě jsme se proběhli a také ochutnali třešně, na které se každoročně těšíme.

Vladimíra Pavková

« Úno