Květen v 1. oddělení ŠD

 Měsíc květen byl ve znamení chladného a deštivého počasí, které nás většinou zahnalo domů – tedy do družiny. A co jsme dělali? Dokončili jsme balení dárků a přáníčka pro naše maminky a pomalu se na řadu dostali i tatínkové. Hlavní náplní činnosti byla celoroční hra „Naše vesnice“, tentokrát Zdraví. Kde se v Bojanovicích nachází zdravotní středisko, jak se jmenuje naše dětská lékařka, jak je důležité se zdravě stravovat, cvičit, aktivně trávit volný čas. Jak se léčilo dříve, co dnes patří do náplně práce lékaře, k čemu jsou důležité bylinky? Prakticky jsme si vyzkoušeli starat se o „bylinkovou zahrádku“ – rozmarýn, který jsme sami naseli. Zajímavá byla rovněž ochutnávka sýrů a mléčných nápojů. Ne všechny dětem chutnaly, ale tak to bývá. Aspoň jsme si hodně užili legrace z našich obličejů při degustaci podmáslí a zákysů. Zdravou svačinku doplňuje i pečivo ze špaldové mouky. A tak jsme si zahráli na pekaře a připravili si muffiny s ovocem. Velkým překvapením bylo, že do přípravy těsta se pustili hlavně kluci. Práce jim šla hezky od ruky. Děkujeme našim kuchařkám, které nám dobroty dopekly.

Ke zdravému způsobu života patří hlavně pohyb. Děti z družiny si zahrály hru „Pohyb je život“. Úkolem bylo projít trasu, na které nás čekaly dřepy, výskoky, otočky, aj. Nejlépe si vedly Sofie, Markéta a Aleš. Páťáci nám věnovali postavu – kostru člověka, o které jsme si vyprávěli. Děti rovněž ve skupinách kreslily své postavy, které nejen popsaly, ale vymyslely jim i jména. Martin a Antonín nám přinesli ukázat lékárničku první pomoci a seznámili nás s jejím obsahem a použitím.

Při všech aktivitách nám zbyl i čas na tělocvičnu – povzbuzování starších kamarádů v Trojutkání, na přání spolužákům k narozeninám, na vyprávění. Velmi zajímavé bylo povídání Bruna o jeho návštěvě Národního muzea v Praze.

V květnu jsme se nejvíc těšili na návštěvu kouzelníka  – byla super. Na představení jsme vzali i našeho Tupíka, kterému se nejvíc líbil bílý králíček. Další významnou událostí byl příjezd kamaráda Lumpíka z Ostravy. Jeho cestu jsme sledovali od měsíce ledna. Děti mu přinesly do družiny plyšové hračky a vyrobily medvídka na uvítanou. O tom, jak proběhla medvídkova návštěva, si můžete přečíst v samostatném příspěvku na web školy a družiny.

                                                                                     Marta Jašková

 

Kalendář
Únor 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led   Dub »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP