Florbalový úspěch nejmladších žáků a žaček

V pátek 22. února se uskutečnilo okresní kolo ve florbale žáků a žákyň 4. – 5. ročníků. V hodonínské sportovní hale soutěžilo 7 družstev a naši reprezentanti si vedli skvěle – obsadili 2. místo! Úspěch je o to cennější, že jako jediní jsme startovali i se čtyřmi děvčaty, úspěšnými florbalistkami, které se probojovaly do moravského finále ČEPS Cupu a tento turnaj proti klukům měly jako součást přípravy. A holky se vůbec neztratily, naopak! Díky turnajům a tréninkům jsou tak sehrané, že spolu hrají téměř „poslepu“ a sázely svým soupeřům – klukům jeden gól za druhým. V úvodním zápase si naše smíšené družstvo poradilo se ZŠ Veselí 7:3, poté přehrálo ZŠ Strážnici 11:1. V semifinále nás čekala silná ZŠ Vančurova Hodonín a přišel doslova infarktový zápas, který jsme rozhodli až v úplném závěru brankou na 6:5. Radost z výhry a postupu do finále byla obrovská, bezprostřední a neopakovatelná… O turnajové vítězství a postup do krajského kola jsme se utkali se ZŠ Očovská Hodonín, kterou reprezentují hráči florbalového oddílu ŠSK Očov hrající dlouhodobou soutěž. Ani naši florbalisté ale nejsou žádná „ořezávátka“, což dokázali i v tomto zápase. Favotizovaného a sebevědomého soupeře jsme pořádně potrápili a byli mu naprosto rovnocenným soupeřem – v polovině zápasu jsme vedli 3:2 a těsně před koncem za stavu 4:5 jsme neproměnili velkou šanci. I proto se po závěrečném hvizdu všichni naši hráči skáceli k zemi a slzičky vyjadřovaly jejich zklamání. Takovéto okamžiky emocí bych přál každému tělocvikáři, jsou totiž největší odměnou za práci se žáky. Naši reprezentanti do všech zápasů dali vše – nejen florbalový um a taktiku, ale i bojovnost a srdíčko. A za to jsou a budou pro mě vítězové právě oni, přestože jeden zápas těsně prohráli. Děkuji všem za výbornou reprezentaci naší školy i skvělý zážitek!

M. Maňas, učitel TV

Reprezentovali nás: Oliver Demjanovič, Adriana Bílková (brankáři), Nicole Chromečková, Natálie Tychlerová, Valérie Damborská (1. lajna), Kryštof Zelinka, Štěpán Kopiš, Adam Petrjánoš (2. lajna), Tomáš Ilčík, Ondřej Polínek, Šimon Frolec (3. lajna).

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP