Exkurze Dukovany a Dalešice

Ve čtvrtek 14. 3. jsme společně s osmými a devátými ročníky absolvovali již tradiční exkurzi v jaderné elektrárně Dukovany a přečerpávací vodní elektrárně Dalešice.

V Dukovanech žáci navštívili informační centrum, kde mohli shlédnout krátký úvodní film na téma Blackout. Dále byli žáci pomocí prezentace seznámeni s tím, na jakém principu samotná elektrárna funguje. V neposlední řadě na žáky čekalo několik modelů, které doprovázel výklad průvodkyň. Byli obeznámeni se základními pojmy souvisejícími s činností jaderné elektrárny.

Exkurze ve vodní přečerpávací elektrárně Dalešice začínala obecnými informacemi o elektrárně a prohlídkou venkovního areálu. Následně jsme se přesunuli do výukového centra, kde se žáci dozvěděli spousty poznatků z oblasti výroby elektrické energie a důležitosti přečerpávacích vodních elektráren. Závěrem této exkurze jsme mohli také nahlédnout do provozu samotné elektrárny.

Akce byla vydařená a naši žáci určitě načerpali spousty užitečných informací o jaderné a vodní energetice v ČR.

Mgr. Klára Kyněrová