Exkurze do hvězdárny a VIDA centra

Ve středu 21. 11. 2018 jsme se se žáky čtvrtých a pátých tříd vydali na exkurzi do Brna. Nejdříve jsme navštívili hvězdárnu, kde nás programem Cesta za miliardou hvězd provedl náš rodák a bývalý žák bojanovské školy. Seznámili jsme se se způsoby, jak se proměřuje vesmír. Vše začalo ve starém Egyptě, v dobách, kdy se nerozlišovalo mezi astronomií a astrologií. Ukázali jsme si představy o Mléčné dráze, dozvěděli se o původu názvů známých souhvězdí a jasných hvězd. Navštívili jsme také místa vzdálená desítky světelných let. Vysvětlili nám, jak hvězdy vznikají a zanikají a jaká je poloha naší Galaxie i Sluneční soustavy. A nakonec jsme se spolu s kosmickou observatoří GAIA vydali vstříc novým dobrodružstvím…

Když jsme přistáli zpět na naší planetě Zemi, přesunuli jsme se do místního VIDA centra. V tomto zábavném vědeckém parku nás čekalo přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým jsme mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Tato unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum. Proto si zde každý z nás měl možnost najít a vyzkoušet to, co ho zajímalo. 

Dnešní den jsme si všichni moc užili. Děti i dospělí.

Mgr. Magda Svobodová

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP