Duben v 2. oddělení ŠD

Měsíc duben jsme zahájili velikonočním vyráběním a povídáním, jak se slaví Velikonoce nejen v našem kraji, ale i v jiných a také v cizích zemích. Přečetli jsme si z knihy zajímavé povídání o Velikonocích, které děti velmi zaujalo. Také se mnozí připojili, jak oni sami doma tráví tyto dny.

Společně jsme dokončili keramické slepice, které budou určitě pěknou dekorací po dobu velikonočních svátků. Hezkou ozdobou před domem nebo v zahrádce mohou být i králíci, které si děti vyrobily z dřevěného polena. Děti, které měly větší trpělivost, polepily lepidlem vajíčko, které pak pečlivě omotávaly provázkem. Děkujeme paní asistence Ivě Ivičičové za ochotu pomoci a za velkou trpělivost. Musím i děti pochválit za trpělivost a šikovnost. Z marcipánu si vymodelovaly velikonoční motivy a nejvíc se těšily, jak je zbaští. A to se některým hned povedlo!J

Další pokračování pohádky O Budulínkovi nám zahájila četbou Agáta Fatěnová, která měla roli paní vychovatelky. Plnili jsme pohádkové úkoly, zahráli si divadlo a pohádku zhlédli i na plátně pouštěnou z PC. Dramatizace této pohádky se dětem velmi zalíbila, proto si vymyslely svou vlastní pohádku, kterou nám zahrály.

Pokud nám počasí dovolilo, v lesíku jsme si pohráli dle vlastní fantazie a protáhli se na průlezkách. Na hřišti si kluci zahráli s míčem, děvčata si hrála v lesíku. Tělocvičnu jsme využili na hraní florbalu, vybíjené a pro zdolávání překážkové dráhy.

Vladimíra Pavková