Duben v 1. oddělení ŠD

V měsíci dubnu nás čekalo hodně práce. Stále jsme pokračovali v etapě „Knihovna“  naší celoroční hry. Do družinové knihovny nám přibyly další knihy, se kterými se mohly děti seznámit. Ze svých knížek četla Sofie a všichni ji pozorně poslouchali. Naučili jsme se také vyrábět knížky. Kluci a děvčata si vytvořili svou první knihu, do které mohou zapisovat třeba zážitky z prázdnin. Těším se, co v nich bude na začátku třetí třídy napsáno. Pokračovaly i další zápasy v pohádkovém pexesu – posunuli jsme se až do finále. Nejlepším hráčem se stala Natálie Olejníková, na druhém místě skončil Martin Flajžík a třetí Lucie Salajková. Všem moc blahopřeji.

Nejdůležitějším úkolem pro nás bylo dokončení keramické velikonoční dekorace a přání. Věřím, že teď zdobí květináče okna v mnoha domech. S přáním hezkých Velikonoc jsme navštívili i paní kuchařky a uklízečky, kterým jsme předali keramická sluníčka vyrobená dětmi.

Pomalu jsme se začali připravovat na Den matek a také na svátek otců. Pustili jsme se do přípravy hrníčků s věnováním pro naše nejbližší. Nebylo vůbec lehké kreslit na hrníčky. Možná budou rodiče obrázky na hrníčcích hóóódně překvapení. Děti se mě stále ptaly, jestli se barva při mytí nesmyje. Uklidnily se, když jsem jim řekla, že ne. Hrníčky jsem totiž ještě vypálila v kuchyňské troubě. A aby bylo překvapení ještě větší, přidali jsme k hrníčku prostírání a zabalili vše do krásného balíčku plného srdíček. Přáníčko jsme vytvořili jako záložku do knížky. Snad udělá maminkám radost. Maxim řekl, že takovou záložku mamka nutně potřebuje :o).

I vedle tvoření jsme si našli čas na pohyb v tělocvičně. Martin si pro kamarády připravil překážkovou dráhu. Zaběhal si na ní i náš kamarád Ťupík, o kterého se děti starají. Při pobytu na školní zahradě jsme pomáhali panu školníkovi s úpravou doskočiště. Kluci se střídali při hrabání a rovnání písku, který tam byl zrovna přivezen. Práce jim šla hezky od ruky a možná přinesli i trochu písku domů.

Martin se stále stará o naše rostlinky kávy, které nám hezky rostou.

Marta Jašková

 PS: Pomalu se k nám blíží na své cestě po Česku kamarád Lumpík. Děti už se na něj těší.  Aleš pro něj nakreslil na uvítanou hezké obrázky.

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP