Den Země – Ekocentrum Dúbrava

Jako každý rok jsme na naší škole oslavili Den Země. Letos bylo prvních 14 dnů v měsíci dubnu věnováno návštěvě Ekocentra Dúbrava v Hodoníně, kam se vypravili společně žáci 1. a 2. stupně.

Jako první se do Ekocentra vypravili prvňáčci, kteří se dověděli nové poznatky o  vodě  v programu Kapka vody. Další den si druháčci prohloubili znalosti o domácích zvířatech a jejich obydlí. Naši třeťáci navázali na znalosti z první třídy a upevnili  a rozšířili své vědomosti o vodě, zejména koloběhu vody v přírodě. Čtvťáci si řekli vše o lese , o jeho obyvatelích a lesních rostlinách. Závěr návštěvy Ekocentra za 1. stupeň patřil páťákům a jejich programu Zvířata na naší planetě.

Také žáci 2. stupně získali a prohloubili si povědomí o ochraně a využívání přírody v programech Etologie, Nápady s odpady a Práva a povinnosti zvířat. Deváťáky v Ekocentru přivítají na konci dubna s programem Chráněná území ČR. Jelikož nám dubnové počasí přálo, vydali se žáci 2. stupně zpět do školy pěšky přírodou kolem Písečných rybníků.

Programy byly velmi pěkně připravené a děkujeme p. Flajžíkové a p. Plintovičové za jejich realizaci.

Mgr. Ludmila Kiedroňová, Mgr. Klára Kyněrová