Den a noc s Andersenem

Dne 29. 3. se na naší škole už tradičně konal Den a noc s Andersenem. Během dopoledne páťáci hravou formou seznámili děti z prvního stupně s životem a dílem Eduarda Petišky a Hanse Christiana Andersena. Děti získaly nejenom vědomosti, ale v tělocvičně si také prověřily své pohybové schopnosti. Domů si na památku odnesly pěkný výrobek a zajímavá byla i návštěva knihovny, kde se setkaly s Machem a Šebestovou. Z těchto postaviček se nakonec vyklubaly naše současná a budoucí paní knihovnice. Tímto paní Makuderové a Šimkové za jejich čas a ochotu děkujeme.

Odměnou páťákům pak bylo přespání ve škole, na které se dlouho těšili, a také si ho patřičně užili. Než se však ke spánku uložili, zdolali ještě netrpělivě očekávanou stezku odvahy.

Děkujeme všem dětem za příjemně strávený den i noc, páťákům za podílení se na programu a jejich rodičům a oslavencům za přípravu večerního pohoštění. Dětem se den moc líbil, obzvláště páťákům, pro něž byla noc strávená ve škole novým netradičním zážitkem.

Magda Svobodová, Marta Čížková

Červen 2019