Den a noc s Andersenem

Na pátek 31. března připadl den plný knížek, pohádek a pohádkových postav. Dopoledne všechny třídy prvního stupně navštívily místní obecní knihovnu. A protože tématem letošního Andersena byl komiks Čtyřlístek, v knihovně nás přivítal Myšpulín, který si pro nás připravil zajímavé úkoly.

Odpoledne, když jsme se všichni shromáždili ve školní herně ,nás přivítala paní učitelka Kiedroňová spolu s paní knihovnicí Makuderovou, která vyhlásila nejlepší čtenáře roku 2016. Nejvíce knížek přečetli Adéla Nedvědická, Patrik Fatěna a Terezie Zelinková. Potom jsme si zazpívali jarní písničku a rozešli jsme se do svých tříd. Po aktivitách ve třídách následovaly disciplíny, které jsme si my páťáci pro své mladší spolužáky přichystali. Děti si mohly užít například stavění komínů, opičí dráhu, ochutnávku jídel, ale také pohádkový kvíz, poznávaly písničky pozpátku a naučily se co nejrychleji uklízet. Mohly se taky potkat se třemi prasátky, čarodějem, klaunem, baletkou, Pipi dlouhou punčochou a samozřejmě i s hlavními hrdiny Čtyřlístku. Po splnění všech úkolů následovala stezka odvahy, která vedla školní zahradou. Po odchodu menších dětí jsme zůstali ve škole sami i s paními učitelkami. I my jsme si prošli stezku odvahy a po jejím absolvování jsme zhlédli krátké pohádky Čtyřlístku. Jelikož jsme byli dost unavení, zalehli jsme do našeho provizorního ležení ve třídách.

Po snídani si nás vyzvedli rodiče a naprosto spokojeni jsme se rozešli domů.

Velké poděkování patří paním učitelkám, které to s námi zvládly.

Děkujeme paní Makuderové za přípravu programu v knihovně, paní učitelkám za pomoc při organizaci a hlavně naším páťákům za vzorné chování a aktivní přípravu programu pro mladší spolužáky.

Alžběta Martínková 5.B., Mgr. Ludmila Kiedroňová, Mgr. Alena Zemanová

Kalendář
Prosinec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Lis   Led »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP