Čaroděj ze země Oz

Hodnocení divadelního představení očima žákyň 4.A a 4. B…

Dne 12. 3. 2019 jsme 4.A a 4.B jeli do divadla Radost na představení Čaroděj ze země Oz. Mé osobní první dojmy nebo pocity byly asi nejlepší, které jsem při divadelním představení měla. Bylo to pěkné. V hlavní roli byla holka jménem Dorotka, která žila se svou tetou a strýcem. Jednou její dům odneslo tornádo do čarovné země Oz, ve které žijí stvoření nazývané Mlaskalové. Dorotka se vydá do Smaragdového města, kde žije mocný čaroděj. Cestou potká strašáka Hastroše, dále plechového muže Plecháče. Nakonec se seznámí s lvem, který se všeho bojí. Když za Ozem dojdou, tak zjistí, že mocný čaroděj je pouhý člověk z cirkusu, kterého kdysi uneslo tornádo stejně jako Dorotku. Dorotka má na sobě stříbrné botičky, díky kterým se vrátí zase domů. Představení bylo nádherné a doporučuji se na to podívat.

Stela Knotová

Dne 12. 3. se konalo divadelní představení v divadle Radost. O půl jedenácté divadlo začalo. V hledišti bylo spoustu diváků a byli napjati, kdy už divadlo začne. V divadelním představením hrály postavy: Dorotka, kterou odneslo tornádo do čarovné země Oz, Hastroš, který chtěl mozek, aby mohl myslet, Plecháč srdce, aby mohl milovat svou Laděnku a lev odvahu, protože musel být nebojácným králem zvířat. Velký OZ chtěl, aby zabili zlou čarodějku Hadrachu, a to se jim povedlo. Oz doopravdy nebyl čaroděj, ale člověk, přesto dal jim, co žádají. Diváci v hledišti tleskali co to jen šlo. Zajímavé byly kousky herců na tyčích, také kulisy dělaly dojem na diváky, pára vypouštěná ze zákulisí byla ohromná, ale diváci ocenili nejvíce herecké výkony herců. Divadlo Radost je velká zábava i ponaučení. Mají tam i skvělý bufet. Diváci i já určitě doporučujeme zajet se tam podívat.

Sára Blažejová

Byl to opravdu nevšední zážitek i pro nás dospělé. Napínavý děj s nápaditými a moderními kulisami podtrhovaly skvělé herecké a pěvecké výkony.  

Mgr. Iveta Kotásková, Mgr. Hana Kuběnová

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Květen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP