Březen v 2. oddělení ŠD

V měsíci březnu děti ze školní družiny dokončily pohádku O pejskovi a kočičce. Závěr této pohádky jsme završili pečením dortu. Dort jsme upekli jinak, ne jak to bylo v pohádce.J Děti si vybraly Krtkův dort, který většinou už znaly, a hlavně všem chutnal. Výsledky našeho snažení můžete zhlédnout na stránkách naší školy. Musím všechny děti pochválit, jak se s radostí a pílí stavěly k pečení a následnému uklízení svého místa.

Protože velikonoční svátky nám klepou na dveře a jaro je tu, zapojili jsme se do výzdoby školy. Abychom potěšili velikonoční výzdobou hlavně maminky, vyrobili jsme slepičky z keramické hlíny.  Děti také malovaly jarní obrázky, vystřihovaly kytičky a povídaly jsme si o jaru. Na vycházce jsme si prohlédli krásně upravené zahrádky, poznávali jsme květiny, kvetoucí stromy. Cestou se děti protáhly na průlezkách a zahrály si na honěnou.

Sychravé a větrné odpolední dny jsme si zpříjemnili ve školní družině smyslovými hrami, povídáním příběhů v kruhu, poslechem hry na zobcovou flétnu, při které si děti společně zazpívaly. Třeťáci si pro všechny připravili malé občerstvení, které nám připravili v naší kuchyňce. Ve volných chvílích děti stavěly z lega, hrály stolní a společenské hry. V tělocvičně jsme si zazávodili, zahráli míčové hry a proběhli se.

                                                                                                                          Vladimíra Pavková

 

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP