Březen v 1. oddělení ŠD

„Březen-za kamna vlezem.“ To je pranostika na tento měsíc. Polovina měsíce nás překvapila hezkým počasí, konec byl velmi chladný. Ale ani to nás neodradilo od příprav na svátky jara. S chutí jsme se pustili do glazování keramiky, výroby velikonočních přání a skořápky vajíčka. Všichni jsme nejdříve vypadali jako čerti od černé barvy na keramiku. A pak jako sněhuláci ze sádrového obvazu, který jsme potřebovali na vaječnou skořápku. Taky by se nám v družině pomněli králíci, protože seno bylo všude. Ale děti jsou šikovné, při úklidu rády pomáhaly. Chtěla bych je také pochválit za pomoc kamarádům při tvoření. Věřím, že snažení dětí ocení hlavně maminky a babičky.

Na 21. březen připadá Ponožkový den. Na naší škole probíhá už druhým rokem. Je to den na podporu lidí s Downovým syndromem. Společně s dětmi jsme vytvořily barevné ponožky. Každou jinou a hezky veselou. Ty jsme zavěsili na prádelní šňůru nad rozkvetlé květiny.

I když nás čekal týden prázdnin, stihli jsme splnit i úkoly naší celoroční hry. Vyprávěli jsme si o hospodářských zvířatech, která jsou pro nás něčím užitečná. Hodně nám v tom pomohly i paní z EKO centra. Na závěr děti ve skupinách vytvořily moc hezké obrázky „statku“. Nejdříve se musely domluvit, kdo půjde hledat obrázky zvířat, kdo přinese lepidlo a fix. Dalším úkolem bylo seskládat rodiny zvířat a nalepit je k sobě na karton. S velkým zájmem děti dotvářely celé prostředí statku. Všechny tyto úkoly byly velká výzva. Hlavně se domluvit a pracovat společně. Což někdy není vůbec lehké. Ale výsledek stojí za to.

Teplé počasí jsme s dětmi využily k návštěvě školní zahrady, našeho oblíbeného lesíka. Když se ochladilo, sportovali jsme v tělocvičně. Čas v družině trávíme také hraním s kamarády. Stále nás baví tančit při televizi, to bývá v družině opravdu veselo. Určitě jste si už všimli, myslím rodiče, že děti občas přinesou na návštěvu některého z našich maskotů. Ti se díky dětem dostanou na různá místa. Třeba do Lednice, Bratislavy nebo Londýna. Nebo jen tak s vámi a dětmi tráví čas. Děkuji všem rodičům za trpělivost a hezké fotky, které posíláte.

Marta Jašková, vychovatelka

PS: Přeji vám hezké a snad i slunečné velikonoční svátky.

« Úno